wyszukiwanie zaawansowane
Strona główna1 » Nowe zasady -> KASY ONLINE co przedsiębiorca powinien wiedzieć2
Twój koszyk jest pusty ...
 • BCO.pl
  ul. Krótka 36
  96-300 Żyrardów
 • E-mail:bco@bco.pl
 • Telefon507130841
  +48 46 8542389
 • Gadu Gadu3078661
 • PayTel_Bok
Toner ID HP 36A Czarny Zamiennik CB436A Nowy

Toner ID HP 36A Czarny Zamiennik CB436A Nowy29,00 zł23,90 zł brutto19,43 zł netto

Posnet ERGO Kasa Fiskalna

Posnet ERGO Kasa Fiskalna1 537,00 zł1 325,00 zł brutto1 077,24 zł netto

FORLUX SF101 Czysta Fuga 1 litr Preparat do czyszczenia fug

FORLUX SF101 Czysta Fuga 1 litr Preparat do czyszczenia fug22,60 zł18,50 zł brutto15,04 zł netto

Toner ACTIS Brother TN-2320A Czarny Zamiennik

Toner ACTIS Brother TN-2320A Czarny Zamiennik29,00 zł24,90 zł brutto20,24 zł netto

HeSe Podajnik HS040 do Ręczników Papierowych Składanych

HeSe Podajnik HS040 do Ręczników Papierowych Składanych34,90 zł31,90 zł brutto25,93 zł netto

Novitus NEXT Kasa Fiskalna

Novitus NEXT Kasa Fiskalna

2 693,70 zł brutto2 190,00 zł netto
Novitus NANO ONLINE Kasa Fiskalna

Novitus NANO ONLINE Kasa Fiskalna

1 832,70 zł brutto1 490,00 zł netto

Nowe zasady -> KASY ONLINE co przedsiębiorca powinien wiedzieć

Jakie dane będą przesyłane do Centralnego Repozytorium Kas?

Kasy online będą przekazywać dane z paragonów oraz dane o zdarzeniach zapisywanych w pamięciach kas rejestrujących, mających znaczenie dla pracy kas. Przesyłane będą:
informacja o fiskalizacji kasy, raporty dobowe, informacje o zmianach stawek podatku, informacje o zmianach adresu punktu sprzedaży i datach dokonania przeglądów technicznych i wiele innych.
Dane będą wpływały do Repozytorium praktycznie w czasie rzeczywistym. Co ważne, dane o klientach będą anonimowe. Elektroniczny zapis paragonów nie będzie zawierał informacji dotyczących konsumenta.
 
Jakie są cele wprowadzenia kas online?
Najważniejsze cele to: uszczelnienie podatku VAT zwiększenie liczby transakcji bezgotówkowych poprzez wprowadzenie obsługi przez kasy rejestrujące uniwersalnego protokołu komunikacyjnego kasa- terminal płatniczy.
 
Czym się różnią kasy online od tradycyjnych kas?
Różnice: w trakcie eksploatacji kasa online będzie przekazywać do CRK dane zapisywane w swoich pamięciach, kasy online rejestrują kopie drukowanych dokumentów w wewnętrznej pamięci, kasy online mają możliwość zdalnej aktualizacji oprogramowania, każda kasa fiskalna online będzie musiała współdziałać z terminalem płatniczym
kasy online  będą drukowały papierowe paragony, emitując jednocześnie dokument elektroniczny, który może być wysyłany na maila klienta, tzw. e-paragon.

 
Kiedy i jakie grupy podatników zostaną objęte obowiązkiem posiadania kas online?

Kasy online wejdą w życie:

od 01. 01. 2020 r. dla świadczenia usług naprawy pojazdów silnikowych oraz motorowerów, w tym naprawy opon, ich zakładania, bieżnikowania, regenerowania, oraz w zakresie wymiany opon i kół dla pojazdów silnikowych i motorowerów, sprzedaży benzyny silnikowej, oleju napędowego, gazu do napędów silników spalinowych

od 01. 07. 2020 r. dla świadczenia usług związanych z wyżywieniem wyłącznie świadczonych przez stacjonarne placówki gastronomiczne, w tym również sezonowo oraz w zakresie krótkotrwałego zakwaterowania, sprzedaży węgla, brykietu i podobnych paliw stałych wytwarzanych z węgla, węgla brunatnego, koksu i półkoksu przeznaczonych do celów opałowych

od 01. 01. 2021 r. dla świadczenia usług fryzjerskich, kosmetycznych, kosmetologicznych, budowlanych, w zakresie opieki medycznej świadczonej przez lekarzy i dentystów, prawniczych, związanych z działalnością obiektów służących poprawie kondycji fizycznej - wyłącznie w zakresie wstępu.

Jakie są ulgi na zakup kasy fiskalnej online?
 
Podatnicy ustawowo zobligowani do wymiany kas mają prawo do odliczenia 90% wartości netto kasy, ale nie więcej niż 700 zł. Nowi podatnicy również mogą z tej ulgi skorzystać pod warunkiem, że kupią kasę w wersji ONLINE.
 
Koszt przygotowania zaplecza informatycznego, czyli dostęp do internetu leży po stronie podatnika. Biorąc pod uwagę powszechność dostępu do internetu nie powinny być wysokie kwoty i ceny dostawców usług. Przedsiębiorca oczywiście może korzystać z infrastruktury, którą już posiada.
 
Do kiedy mogą być używane kasy z kopią papierową i elektroniczną?
 
Termin wygaśnięcia homologacji dla kas z kopią papierową to 31 sierpnia 2019r., po tej dacie można w dalszym ciągu użytkować taką kasę, ale nie będzie można jej fiskalizować. Od 1 maja będzie obowiązywał zakaz wymian pamięci fiskalnych w kasach z kopią papierową.
 
Natomiast kasy rejestrujące z elektronicznym zapisem kopii będą wydawane do dnia 31 grudnia 2022 r. Po tej dacie można w dalszym ciągu użytkować taką kasę, ale nie będzie można jej fiskalizować.
Powyższe  nie dotyczy grup podatników zobligowanych do korzystania z kas ONLINE.
 
Czy kasy bez funkcji online mogą być kasami rezerwowymi?
 
Przedsiębiorca zobowiązany do posiadania kasy online, jako kasą rezerwową również musi mieć w wersji online.
 
Jak się będzie odbywać fiskalizacja kasy online?
 
Za pomocą kasy online serwisant zgłosi podatnika do Urzędu Skarbowego. Z repozytorium zostanie przesłany nr ewidencyjny kasy. Zostanie on zapisany w pamięci kasy razem z NIP-em podatnika. W tym momencie pamięć fiskalna i tryb fiskalny zostaną uruchomione.
 
Co wprowadzenie kas fiskalnych online zmieni z perspektywy właściciela sklepu czy lokalu usługowego?
 

Jeśli przedsiębiorca poprawnie skonfiguruje połączenie internetowe z CRK to w zasadzie.... może zapomnieć o tym, że ma kasę online. Kasa automatycznie prześle dane do CRK. Nie jest tutaj wymagana żadna interwencja właściciela kasy. Wyjątkiem będą ci podatnicy, którzy uzyskają zgodę skarbówki na łączenie się z CRK w innych, ustalonych z US, terminach. Takie wyjątki mogą np. wynikać z braku dostępu do internetu w miejscu prowadzenia działalności gospodarczej. 
Wtedy taki podatnik będzie musiał inicjować transmisję "ręcznie", co jednak wcale nie jest skomplikowane.
 
Czy przedsiębiorca powinien obawiać się kas online?
 
Absolutnie nie! Wprowadzając kasy online rząd przede wszystkim liczy na zrównanie szans. Sztandarowy przykład Ministerstwa Finansów: na tej samej ulicy dwóch podatników z tej samej branży prowadzi biznes. Jeden rejestruje sprzedaż na kasie, drugi - okazjonalnie. Zmiana ma wymusić na tym drugim rejestrację wszystkich transakcji, a co za tym idzie odprowadzanie VAT do kasy państwowej.

 
Przejdź do strony głównej
Oprogramowanie sklepu shopGold.pl